از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

لیست مطالب

  تجهیز 80 دستگاه کانتیر دندانپزشکی توسط شرکت فخر سینا+(تصویر)

تجهیز 80 دستگاه کانتیر دندانپزشکی توسط شرکت فخر سینا+(تصویر)

     

ادامه مطلب...

  لیست تجهیزات فخر سینا

لیست تجهیزات فخر سینا

ادامه مطلب...

  مقایسه اثر دستگاه لایت کیور هالوژن با LED نسل دوم و سوم بر درجه پلی مریزاسیون 3 نوع کامپوزیت Bulk fill در سطح فوقانی و تحتانی

مقایسه اثر دستگاه لایت کیور

با توجه به اهمیت پلی مریزاسیون و خلاء اطلاعات در مورد مقایسه سه دستگاه لایت کیور متداول کشور و به منظور مقایسه تاثیر سه نوع دستگاه لایت کیور بر درجه پلی مریزاسیون سه نوع کامپوزیت Bulk fill  در سطح و عمق این مطالعه انجام شد.

مواد و روش ها: در این مطالعه تجربی- آزمایشگاهی از 3 نوع دستگاه لایت کیور شامل Astralis 7 (هالوژن) Pen Cure(LED نسل دوم) و Blue phase N(LED نسل سوم) و سه نوع کامپوزیت Bulk fill شاملTetric Evocerambulk fill (Ivoclar) - Filtek Bulk fill   (3M) , X-trafill (VOCO)  استفاده شد.

ادامه مطلب...

  بهترین سن برای جراحی دندان عقل

دندان عقل

وقتی دندانپزشک به شما می‌گوید باید دندان عقلتان را بکشید، چون نهفته یا نیمه نهفته است و چنین دندانی نباید به هزار و یک دلیل در دهانتان باقی بماند، این سوال به ذهنتان می‌آید که: اصلا دندانی که جای رویش در فک ندارد چرا وجود دارد؟ پاسخ تمام این سوالات را دکتر منصوره بدیعی دندانپزشک در مطلب زیر تشریح کردند.

بی‌دلیل دندان‌های عقل را نکشید

دندان عقل را نباید بی‌دلیل کشید، مگر این‌که موجب بروز مشکل و ناراحتی شود.

اگر دندان عقل شما در بروز مشکلات خاص دهان و دندان نقش دارد، حتما باید برای کشیدن آن به موقع به دندانپزشک مراجعه کنید، چون بیشتر نگه داشتن آن کار عاقلانه‌ای نیست.

ادامه مطلب...

  نخ دندان Wax شده یا wax نشده؟

نخ دندان Wax شده یا wax نشده؟

نخ دندان Wax شده یا wax نشده؟

هر فردی می‌خواهد لبخندی زیبا داشته باشد، ولی بدون مراقبت از دندان‌ها به صورت روزانه شما از دندانهایی سفید و درخشان برخوردار نخواهید شد. علاوه بر مسواک زدن، نخ دندان باید بخشی جدایی‌ناپذیر از این مراقبت باشد. اما با انواع مختلفی از نخ، احتمالا سردرگم خواهید شد که بهترین نوع نخ برای دندانهای شما کدام است. نخ دندان wax شده و wax نشده از انواع رایج است که هر یک مزایای خود را دارد.

نخ دندان

نحوه استفاده از نخ دندان بیش ار نوع نخ دندان مورد استفاده دارای اهمیت است:

  • استفاده از یک رشته که بیش از طول بازوی شما باشد
  • بستن آزاد شش اینچ از آن در اطراف انگشت وسط و بستن سر دیگر آن با انگشت شست
  • استفاده از انگشت شست و سبابه دست آزاد به حالت مستقیم بر روی نخ
  • کشیدن نخ بین هر دندان با یک حرکت به عقب و جلو
ادامه مطلب...

  چگونه فلوراید از دندان محافظت می کند

چگونه فلوراید از دندان محافظت می کند

فلوراید دهان شما را با چند راه مختلف محافظت می­کند. اول، تقویت دندان­ها با کمک با به روند تعمیر مینای دندان، در جاییکه موادی مانند کلسیم برای دندانها می­رسد. علاوه بر این از این مواد معدنی کمک می­کنند تا به مینای دندان شما  قوی شوند و از پوسیدگی حفظ شوند. دوم، فلوراید به کنترل اسید در داخل دهان شما کمک می­کند. بطور معمول باکتری­ها از مواد غذایی باقی­مانده بر سطح دندانها استفاده و تولید اسید می­کند، اما فلوراید دهان شما را در برابر این اثر انعطاف­پذیر کرده و اثر را خنثی می­کند.

مسواک زدن دندان­های خود دو بار در روز با خمیر دندان فلوراید مانند Colgate Total® Clean Mint Toothpaste و مسواک نرم یک راه آسان برای مطمئن اینست شوید که شما فلوراید مورد نیاز مینای دندان شما تامین شده است. تا زمانیکه شما دارای دندان سالم باشید، ترکیبی از آب آشامیدنی حاوی فلوراید و خمیردندان فلوراید برای زندگی روزمره شما کافی است. اگر آب شیر حاوی فلوراید نیست، یا اگر بطری شما حاوی اب نیست، دندانپزشک شما ممکن است که برای شما فلوراید تجویز کند، تا از حفاظت شما مطمئن شود. فلوراید از زمان آغاز بحث برانگیز بوده است اما آیا مضر است؟ خوشبختانه، پاسخ منفی است. این ماده معدنی بطور طبیعی امن است که می­تواند حفاظت دندان شمارا قوی کند. اگر شما نگران هستید که فلوراید به اندازه کافی ندارید، با صحبت کردن با دندان­پزشک خود را برای پیدا کردن یک درمان حرفه­ای بیمه کنید.

ادامه مطلب...

  حضور صنایع دندانپزشکی فخر سینا در بیستمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث 96

ادامه مطلب...

  روکش صندلی و تابوره

روکش صندلی یونیت و تابوره    روکش صندلی یونیت و تابوره    روکش صندلی یونیت و تابوره

روکش صندلی یونیت و تابوره    روکش صندلی یونیت و تابوره    روکش صندلی یونیت و تابوره

ادامه مطلب...

  عملکرد واحد خشک کن سیستم هوای خشک

ادامه مطلب...

  تاثیر استفاده از جرمگیر و پاک کننده ساکشن مرکزی MD 555 دوردنتال

ادامه مطلب...

  سیستم ساکشن مرکزی خشک همراه با کنترلر و پایه

ادامه مطلب...

  عملکرد کمپرسور بدون روغن دوردنتال همراه با سیستم هوای خشک

ادامه مطلب...

  عملکرد ضد عفونی کننده مجاری ساکشن و مخزن جدا کننده مایع و آمالگام

ادامه مطلب...

  جرمگیر بدون درد DTE Woodpecker مدل PT Master 3

ادامه مطلب...

  اتوکلاو دور دنتال مدل Hygoclave 90

ادامه مطلب...

  نکات مهم در مورد ارتودنسی

orthodontic

نکات مهم درباره ارتودنسی که شاید ندانید
ارتودنسی درمانی مختص دوران نوجوانی نیست و بسیاری از بزرگسالان نیز حتی در سنین بالا از این درمان بهره مند می شوند.پس بهتر است ابتدا کمی در مورد دندان ها توضیح دهیم. دندان ها در بسیاری از افراد در زاویه درست و فاصله مناسب از هم رویش نمی کنند. در بعضی افراد دندان ها ممکن است خیلی نزدیک به هم یا روی هم رویش پیدا کنند و بدین ترتیب نامرتب و شلوغ خواهند بود.

ادامه مطلب...

  لمینت دندان و همه چیز درباره آن

laminate

لمینت دندان و همه چیز درباره آن

یکی از مهم ترین درمان های زیبایی لمینت است که روی سطح جلویی دندان را پوشش میدهد.

اگر دندانی دچار شکستگی، بدرنگی، ترک خوردگی، کجی و بدشکلی باشد برای برطرف کردن این قبیل مشکلات میتوان از این پوسته استفاده کرد و در مواردی میتوان به جای استفاده از ارتودنسی از لمینت بکار برد و درمان مطمئن تر و کم هزینه تر و سریعتری را انجام داد.

ادامه مطلب...